Jak powstał serwis wylatowo.pl
i kto go tworzy

Podczas wakacji 2002, kiedy to rzesza ludzi odwiedzała wylatowskie pola, narodził się pomysł stworzenia Internetowej strony WWW naszej miejscowości. Serwis wylatowski ówcześnie był pionierem w kategorii wiejskich serwisów w Gminie Mogilno jak i w Powiecie mogileńskim.
 
Pomysłodawcami byli: Tadeusz Filipczak i Maciej Drelak. Pod koniec wspomnianych wyżej wakacji praca ruszyła pełną parą i wkrótce powstał pierwszy serwis WWW. 
 
Pierwszym oficjalnym adresem WWW naszej miejscowości było www.wylatowo.prv.pl. Dalej historia domeny rozwinęła się lawinowo. Przy współpracy z Urzędem Miejskim w Mogilnie uruchomiony został adres www.wylatowo.mogilno.pl, a później adres www.wylatowo.pl korzystający już z profesjonalnego serwera. Obecnie serwer i domena www.wylatowo.pl finansowana jest ze środkow osób prywatnych - miłośników miejscowości Wylatowo.
 
Jest to już kolejna wersja wylatowskiej strony - staramy się ją wciąż udoskonalać, by była bardziej funkcjonalna i prostsza w użytkowaniu. Więcej o nowej stronie www.wylatowo.pl pisaliśmy w artykule: Jesteśmy najlepsi w regionie.
 
Czekamy na wasze uwagi i ewentualne ciekawe rozwiązania i propozycje, które pomogą nam urozmaicić i udoskonalić naszą stronę, a adres: www.wylatowo.pl był jak najczęściej odwiedzany przez wszystkich "internautów".
 
Poniżej zamieszczamy nazwiska osób, które pomogły i nadal pomagają
w tworzeniu wylatowskiej strony WWW:
 • ks. proboszcz Krzysztof Tarbicki - obecny Proboszcz bardzo aktywnie rozpoczął współpracę z naszym serwisem. Owocem jest domena parafia.wylatowo.pl. Ks. Krzysztof dzieli się wieloma zdjeciami i tekstami z życia parafi z naszym serwisem oraz administruje internetową stroną parafii.
   
 • ks. Edmund Napierała - Proboszcz Wylatowa do dnia 25 czerwca 2009 r. Udostępnił i pomógł zebrać ciekawe informacje dotyczące Kościoła Parafialnego, jak również samej miejscowości Wylatowo. Ks. Edmund również zgodził się na szerszy udział w wylatowskim serwisie i od 14 marca 2004 r. odpowiadał za dział Ogłoszenia Parafialne na naszej stronie.
   
 • Lucyna Hajducka - administrator serwisu internetowego Szkoły Podstawowej w Wylatowie www.sp.wylatowo.pl. To dzięki Pani Lucynie otrzymujemy najświeższe informacje z wylatowskiej szkoły.
   
 • Tadeusz Filipczak - pomysłodawca powstania strony, udostępnił swoje zdjęcia odnośnie Piktogramów w Wylatowie, dzięki czemu dział poświęcony tej własnie tematyce jest bardziej przejrzysty.
   
 • Katarzyna i Tomasz Surma - osoby te poświęciły swój czas i pomogły zebrać informacje z rożnych publikacji książkowych odnośnie najstarszych dziejów Wylatowa oraz udostępniły wielu książek pomocnych przy redagowaniu strony WWW.
   
 • Bartosz Luzar - wyszukał ciekawe informacje z historii Wylatowa lat 1900-1999 i udostępnił posiadane książki pomocne w budowie działu "Historia" umieszczonego na naszej stronie WWW.
   
 • Marek Dzięcielak - druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylatowie. Dzięki jego pomocy ruszył dział o naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Udostępnił Kronikę OSP w Wylatowie jak również dostarcza na bieżąco aktualne informacje z życia naszej Straży Pożarnej.
   
 • Joanna Karwat (Fundacja NAUTILUS) - dzięki udostępnieniu swoich zdjęć, nasz serwis WWW stał się niewątpliwie bardziej barwny i interesujący. I to właśnie dzięki pomocy p.Joanny byliśmy pierwszymi w latach ubiegłych, którzy publikowaliśmy zdjęcia powstałych piktogramów w Wylatowie.
   
 • Jerzy Nowacki (mogileński motolotniarz) - udostępnia piękne fotografie piktogramów, wykonywane "z lotu ptaka".
   
 • Ewaryst Żyłkowski - od początku pojawiania się piktogramów w Wylatowie zajmuje się ich dokładnymi pomiarami geometrycznymi oraz wykonywaniem pięknych rysunków z wynikami, próbuje odszyfrować znaczenie piktogramów, a także odkrywa ich ciekawe cechy.
   
 • Stanisław Barski, Wojciech Budny, Jacek Kozłowski i Leszek Owsiany (IRG Toruń) - przekazują i udostępniają fotografie i inne materiały dotyczące piktogramów z Wylatowa i okolic, a także bardziej oddalonych rejonów kraju;
   
 • Adam Piekut - współpraca w redagowaniu i dodawaniu nowych artykułów przede wszystkim z kategorii "piktogramy" oraz "turystyka". Wszelkie pytania i sugestie dotyczące tych działów proszę kierować pod adres email: piekut@wylatowo.pl
   
 • Maciej Drelak - pomysłodawca, autor, administrator serwisu, oprawa graficzna strony. Wszelkie UWAGI, ZAUWAŻONE BŁĘDY, PYTANIA uprzejmie proszę kierować pod adres email: admin@wylatowo.pl.

   

comments powered by Disqus
Ostatnio dodane galerie zdjęć - wszystkie galerie zdjęć tutaj . . .
IX Dni Wylatowa
32 fot., 2018-08-16
Szopki Bożonarodzeniowe 2014
9 fot., 2015-01-06
Wylatowski kościół z lotu ptaka
8 fot., 2014-12-17
120-lecie OSP w Wylatowie
30 fot., 2014-08-30
110 lat OSP
67 fot., 2014-08-29
V Dni Wylatowa
37 fot., 2014-06-30
Oficjalna strona internetowa miejscowości Wylatowo.
Copyright © 2002-2020 www.wylatowo.pl, all rights reserved. Design by Maciej Drelak.

Wylatowski RSS